Gayrimenkul Satın Alma Süreci

SUMMER HOME  Size Türkiye'de bir mülk satın almak için tüm gereken bilgileri sağlar.

Satın Alma Süreci
Devamı bu, diğer Avrupa ülkesinde çok benzer. Sözleşme imzalandıktan sonra depozito ödenir ve tapu devri ile ilgili olarak nihai ödeme yapılır.

Peki, hangi şablonları gerekli?

  •  Pasaport veya pasaport fotokopisi
  •  Pasaport boyutunda 6 adet fotoğraf
  •  Türk bankası banka hesabı
  •  Türk vergi numarası
  •  Her şey temiz olana kadar eve gitmek zorundasınız, bir defalık noter huzurunda herhangi bir devlet çalışanından vekaletname alarak, satın alma tamamıyla tamamlanabiliriz.

Satın Almada Ortaya Çıkan Maliyetler:


Vekil: Yaklaşık 100 Euro
Çevirmen: Yaklaşık 50 Euro
Fotoğraf: 10 Euro
İşlem Maliyeti: boyamailen değerin% 4


Hayalinizdeki evi satın almaya karar verebilirsiniz, bir satın alma sözleşmesi oluşturulacak ve bir garanti teminatı ödeyeceksiniz.
Tüm taraflar sözleşmeyi imzaladıktan sonra ve yapmayacağınız halde işlem yapın.
Depozito miktarı mülkten mülke çıkar, bir genel alışveriş, satın alma fiyatının% 10'una kadar bir depozito yatırırsınız.
Daha sonra sözleşmeyi iptal etmekseniz, paranızla paralileşirsiniz. Ancak, satıcı sözleşmeden çekildiyse, para yatırma işleminin geri ödenmesi hakkınız vardır, böyle bir durumda bir ceza maddesi bulunmaktadır.
Yaz Konutu Gayrimenkul, imzalamadan önce sözleşmenin şartlarını yerine getirmenize yardımcı oluruz.

Tamamlanma:
Tamamlanma, hem alıcı hem de satıcı (veya vekaletnamesi) tapu devri için yerel emlak ofisinde şahsen buluşacaktır. Bu süreç sadece bir saat zamanında ve süreçlerde sahada bir temsilci bulunur. Yabancı alıcıların, onaylanması için resmi bir çevirmene sahip olmaları. Alıcı, kanunen, nihai tapu imzalanmadan önce vergi ve ücret ödemek zorundadır. Tüm taraflar sözleşmeyi imzaladıktan sonra, süreç sona erer ve satış tamamlanır. Bu belgenin imzalanması, mülkün artık yeni alıcıya devredildiği ve alıcının Tapu Sicili'ne kayıtlı olacağı anlamına gelir. Tapu devri üzerine, tam fiyat satıcıya ödenmiş oluyor.